Tozax Hisbiotix probiotiká 60 kapsúl Pri nákupe nad 69€, doprava zadarmo

 

 

Hisbiotix je Probiotikum s 10 miliardami živých baktérií

Probiotiká Hisbiotix sú vhodne aj pre osoby s histamínovou intoleranciou 

Probiotiká Hisbiotix sú vhodné aj pre osoby s laktózovou intoleranciou

 

Komu to pomôže?

- Ľudia s narušenou bakteriálnou rovnováhou

- Pacienti s bakteriálnymi infekciami

- Pacienti užívajúci antibiotiká

- Ľudia po ukončení antibiotickej liečby

 

S čím pomáha?

- Obnovenie rovnováhy v črevnom trakte

- Pri poruchách trávenia, nadúvaní atď.

- Odstránenie negatívnych dôsledkov používania antibiotík

 

 

Skladom (>5 ks)
Kód: 167
Značka: Tozax
€26 –44 % €14,34 €11,95 bez DPH
Kategória: Probiotiká
Záruka: 2 roky
Hisbiotix 60ks 01
€26 –44 %

Probiotiká sú kultúry mikroskopických organizmov, ktoré sú pre náš organizmus prospešné. A majú mnoho funkcií. Okrem toho, že pomáhajú pri trávení a spracovaní potravy, majú vplyv na imunitu, zneškodňujú patogénne baktérie a sú užitočné pri zrážaní krvi. 

 

Hisbiotix je zmes so živými mikroorganizmami s všestranným využitím.  Pomáha eliminovať zhoršené trávenie, hnačky alebo naopak zápcha, nadúvanie a pod. Obsahuje týchto 5 kmeňov:

Bifidobacterium infantis
Lactobacillus paracasei
Lactobacillus rhamnosus
Lactobacillus reuteri
Bifidobacterium lactis

 

Čo je Bifidobacterium infantis?

Bifidobacterium infantis (B. infantis) je "priateľský" kmeň baktérií. Je to typ baktérií mliečneho kvasenia, ktoré sa nachádzajú v rovnakej skupine ako Lactobacillus. Prirodzene sa nachádza v ústnej dutine a v tráviacom trakte (GIT). Pomáha vám udržiavať zdravý tráviaci trakt.

S pribúdajúcim vekom sa počet baktérií vo vašom tele zvyčajne znižuje. Môže to byť dôsledok stravy, stresu, užívania antibiotík, zdravotného stavu a iných príčin. Užívanie probiotík môže pomôcť obnoviť baktérie vo vašom tele. Probiotiká sú živé baktérie. Pridávajú sa do niektorých potravín, liekov, výživových doplnkov a iných výrobkov.

Niektoré dôkazy naznačujú, že užívanie probiotík B. infantis môže pomôcť pri liečbe niektorých zdravotných stavov.

Čo hovorí výskum?
Ak máte určité zdravotné ťažkosti, užívanie probiotík B. infantis môže pomôcť zmierniť vaše príznaky. Napríklad prehľadový článok uverejnený v časopise Alimentary Pharmacology & TherapeuticsTrusted Source naznačuje, že by mohli pomôcť zmierniť príznaky syndrómu dráždivého čreva (IBS). Ak máte IBS, môže pomôcť znížiť bolesti brucha. Môže tiež pomôcť znížiť plynatosť a nadúvanie.

Probiotiká B. infantis môžu byť užitočné aj pri liečbe niektorých ďalších ochorení. Štúdia uvedená v časopise Gut Microbes spojila probiotiká B. infantis so znížením hladiny zápalu u pacientov s ulceróznou kolitídou, chronickým únavovým syndrómom a psoriázou.

Na získanie informácií o potenciálnych prínosoch užívania probiotík B. infantis je potrebný ďalší výskum.

 

Čo je Lacticaseibacillus paracasei?

Lacticaseibacillus paracasei (bežne označovaný skratkou Lc. paracasei) je grampozitívny, homofermentatívny druh baktérií mliečneho kvasenia, ktoré sa bežne používajú pri fermentácii mliečnych výrobkov a ako probiotické kultúry. Lc. paracasei je baktéria, ktorá funguje na princípe komenzalizmu. Bežne sa vyskytuje v mnohých ľudských biotopoch, ako sú ľudské črevné trakty a ústa, ako aj odpadové vody, siláže a už spomínané mliečne výrobky.

 

Čo je Lactobacillus rhamnosus?
L. rhamnosus je druh baktérie, ktorá sa nachádza v črevách.Patrí do rodu Lactobacillus, druhu baktérií, ktoré produkujú enzým laktázu. Tento enzým štiepi cukor laktózu - ktorý sa nachádza v mliečnych výrobkoch - na kyselinu mliečnu.

Baktérie z tohto rodu, ako napríklad L. rhamnosus, sa považujú za probiotické.

Probiotiká sú živé mikroorganizmy, ktoré môžu mať pri konzumácii priaznivé účinky na zdravie

Stovky štúdií potvrdzujú prospešnosť L. rhamnosus.

Táto baktéria je jedinečne prispôsobená na prežívanie v kyslých a zásaditých podmienkach vo vašom tele, dokáže tiež priľnúť k črevným stenám a kolonizovať ich. Takéto vlastnosti dávajú baktérii L. rhamnosus väčšiu šancu na prežitie - môže teda poskytovať dlhodobejšie výhody

Čo je Lactobacillus reuteri (L. reuteri)?

Lactobacillus reuteri (L. reuteri) je dobre preskúmaná probiotická baktéria, ktorá môže kolonizovať veľké množstvo cicavcov. U ľudí sa L. reuteri nachádza na rôznych miestach tela vrátane gastrointestinálneho traktu, močových ciest, kože a materského mlieka. Početnosť L. reuteri sa u rôznych jedincov líši. Bolo zaznamenaných niekoľko priaznivých účinkov L. reuteri. Po prvé, L. reuteri môže produkovať antimikrobiálne molekuly, ako sú organické kyseliny, etanol a reuterín. Vďaka svojej antimikrobiálnej aktivite je L. reuteri schopný inhibovať kolonizáciu patogénnych mikróbov a remodelovať zloženie komenzálnej mikroflóry v hostiteľovi. Po druhé, L. reuteri môže prospievať imunitnému systému hostiteľa. Napríklad niektoré kmene L. reuteri môžu znížiť produkciu prozápalových cytokínov a zároveň podporiť vývoj a funkciu regulačných T-buniek. Po tretie, nesúc schopnosť posilniť črevnú bariéru, kolonizácia L. reuteri môže znížiť mikrobiálnu translokáciu z črevného lúmenu do tkanív. Mikrobiálna translokácia cez črevný epitel sa predpokladá ako iniciátor zápalu. Preto sa zápalové ochorenia vrátane tých, ktoré sa nachádzajú v čreve, ako aj vo vzdialených tkanivách, môžu zmierniť zvýšením kolonizácie L. reuteri. Je pozoruhodné, že pokles početnosti L. reuteri u ľudí v posledných desaťročiach koreluje s nárastom výskytu zápalových ochorení v rovnakom časovom období. Priama suplementácia alebo prebiotická modulácia L. reuteri môže byť atraktívnou preventívnou a/alebo terapeutickou cestou proti zápalovým ochoreniam.

 Čo je Bifidobacterium lactis (BB-12)?

BB-12® je skrátený názov bakteriálneho kmeňa Bifidobacterium animalis subsp. lactis BB-12®, ktorý je známy od roku 1985. BB-12® je najviac preštudovaná bifidobaktéria. Popisuje ju viac ako 370 vedeckých publikácií a viac ako 180 klinických štúdií. BB-12®  je veľmi bezpečná probiotická baktéria, ktorá bola klinicky testovaná v dávkach 100 miliárd CFU/deň (o dva číselné rady viac ako je štandard) bez zaznamenaných závažných nežiaducich účinkov. BB-12®  vlastní 2 nezávislé osvedčenia o bezpečnosti. Prvé je americké GRAS – Generally Recognized As Safe (všeobecne považované za bezpečné) a druhý je QPS – Qualified Presumption of Safety vydaný európskou agentúrou pre bezpečnosť výživových doplnkov.

Veľký počet vedeckých publikácií a klinických štúdií preukázal potenciál probiotického kmeňa BB-12® zabezpečiť zdravotné benefity v gastrointestinálnej oblasti a v oblasti imunitného systému.

 Zdravotné benefity BB-12®

  • Podporuje trávenie (najmä u dojčiat)
  • Môže znížiť riziko vzniku podráždeného žalúdka
  • Môže posilniť imunitnú odpoveď
  • Môže redukovať výskyt respiračných infekcií
  • Môže redukovať plač a podráždenosť novorodencov – dojčenské koliky
  • Môže zlepšiť kvalitu plet

 

 

Zloženie

Aktívne zložky v 1 kapsule

Celkový počet mikroorganizmov

 10 miliárd

Odporúčané dávkovanie: 1 kapsulu denne zapijte pohárom vody.

 

Upozornenie: Nevhodné pre deti do 11 rokov. Stanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie prekročiť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada pestrej stravy - majte sa radi a na význam pestrej vyváženej stravy a zdravého životného štýlu nezabúdajte. V prípade potreby sa o vhodnosti užívania poraďte so svojím lekárom.

Skladujte v suchu mimo dosahu malých detí, chráňte pred teplom a priamym slnečným žiarením.

5
4x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
Avatar autora | 9.8.2021
Objednané produkty dodané v krátkej dodacej lehote, 100% spokojnosť.
5
PJ Avatar autora | 17.7.2021
Všetko v poriadku. Som spokojná.
5
ER Avatar autora | 9.7.2021
-výhodné balenie -prijateľná cena -užívame dlhodobo Som spokojná s daným výrobkom

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu